Auto zimą... jak sobie z nią radzić? - Agrisol

Auto zimą… jak sobie z nią radzić?


 

Nagły atak zimy… Śnieg i mróz to jedne z wielu czynników, które utrudniają życie wielu kierowcom w okresie grudzień-marzec. Zima to najbardziej znienawidzona pora roku przez większość z nas. Oszronione szyby, zasypane drogi i zamarznięte zamki… mrożące krew w żyłach mankamenty są jednak do zwalczenia w prosty i szybki sposób. Pytacie: jaki? Zacznijmy zatem od szyb…

Jaki odmrażacz do szyb wybrać?

Odmrażacz do szyb jest dostępny najczęściej w formie atomizera albo sprayu. Odmrażacz do szyb jest opcją dla kierowcy, który nie ma zamiaru skrobać szyb za pomocą dostępnych na rynku popularnych akcesoriów. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak wygodne i bezpieczne dla szyb samochodowych jest zastosowanie odmrażacza. Należy jedynie spryskać zmrożone szyby z odpowiedniej odległości, a następnie ogrzać je w kokpicie samochodu do momentu, aż lód na szybach stopnieje, spływając po powierzchni. Po całym i krótkim procederze, wystarczy oczyścić szybę specjalną szczotką z miękkim włosiem, aby usunąć pozostałości lodu. Jeszcze prościej będą mieli kierowcy, których auta posiadają elektrycznie podgrzewaną przednią szybę.

Odmrażacz do szyb – jaki najlepszy?

Wybierając najlepszy odmrażacz do szyb warto zdecydować się na kupno preparatu w płynie, z atomizerem, ponieważ taki odmrażasz jako jedyny, nie pozostawia smug na szybach samochodu. Efekty pojawiające się po zastosowaniu odmrażacza do szyb w atomizerze będą widoczne niemal od razu. Możemy także zabezpieczyć nasze szyby przed zamarzaniem, dzięki zastosowaniu specjalnego preparatu przeciwszronowego marki CarPlan, który nałożony na szybę w czasie występowania mrozów, krystalizuje się, tworząc luźne igiełki lodowe, które tworzą łatwe do usunięcia skupiska, za pomocą szczotki bądź zmiotki.