Brogsy – modne buty męskie - Agrisol

Brogsy – modne buty męskie


Stylowe buty podzielić można zwykle na takie, które nadają się na wielkie okazje i te, w których można wyjść na spacer z rodziną lub do centrum handlowego. Brogsy to jedne z nielicznych typów obuwia męskiego, które nadają się do wszystkiego. Piękne i charakterystyczne buty brogsy mają historię, która nie była w żaden sposób związana z wystawnym i luksusowym życiem elit. Początkowo to obuwie służyło do pracy i bardzo często spotkać można je było na nogach chłopów i rzemieślników w Wielkiej Brytanii. Dopiero z czasem brogsy stały się synonimem elegancji. I dodać wypada, że również to było niejako dziełem przypadku. Ażurowe zdobienia, z których znany jest ten typ obuwia nie był wcale folklorystycznym akcentem mającym szczególne znaczenie zdobnicze dla mieszkańców Anglii. Początkowo otwory na nosku miały służyć do odprowadzania wody i suszenia zamoczonych w trakcie prac leśnych butów. To popularyzacja wśród elit sprawiła, że zrezygnowano z nich i zastąpiono jedynie dekoracyjnym wzorem.

Roboczy charakter brogsów dał im bardzo ważną cechę – wysoką uniwersalność, którą doceniają gentlemani na całym świecie. Tego typu obuwie można założyć bezproblemowo do garnituru i udać się takim zestawie na ważne spotkanie biznesowe, można założyć je na wernisaż lub wizytę w operze, ale jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć je z jeansami i koszulą i udać się w nich na niedzielny spacer. To dlatego w naszym sklepie znaleźć można modele brogsów, które odbiegają nieco od utartego stereotypu czarnego lub brązowego obuwia wizytowego. Oczywiście tych najbardziej klasycznych modeli nie zabrakło w sklepie – nasi Klienci bardzo chętnie wybierają ze względu na wspomnianą uniwersalność i wyjątkowy styl. Niemniej posiadamy także modele casualowe w wielu modnych kolorach i odcieniach oraz buty brogsy ze skór zamszowych i nubukowych. Pozwala to komponowanie idealnego stroju codziennego w oparciu o klasyczne standardy.

Prezentowane buty wykonane zostały przez renomowanych szewców polskiej firmy Fabian – doświadczonego i cenionego od ćwierćwiecza producenta wysokogatunkowego obuwia. Do ich wykonania zostały wykorzystane skóry bardzo wysokiej jakości, a w trakcie produkcji przywiązano bardzo dużą wagę do precyzji i estetyki wykonania każdego najmniejszego szczegółu. Dzięki temu sklep Modini pochwalić może się doskonałą kolekcją klasycznych butów typu brogue dostępnych dla każdego w bardzo przystępnych cenach. Idealny pomysł na uzupełnienie swojej prywatnej kolekcji eleganckiego obuwia.
Modini – Buty męskie