Być hostessą – czy to się opłaca? - Agrisol

Być hostessą – czy to się opłaca?


Jeszcze do niedawna zawód hostessy nie był tak popularny jak obecnie. Kojarzony jedynie z dziewczynami stojącymi w supermarketach, których rolą było zachęcanie do spróbowania danego produktu. Oczywiście to nadal jest zadaniem hostess, jednakże w ostatnim czasie ich zakres działalności znacznie się powiększył. Już od dłuższego czasu na rynku znaleźć można profesjonalne agencje, jak Papilio Agency, które służą pomocą w doborze odpowiednich hostess na dane wydarzenie. Zatrudniają nie tylko piękne kobiety- hostessy, ale również przystojnych mężczyzn – hostów.

Płynące korzyści z bycia hostessą

Praca w charakterze hostessy zapewnia wiele korzyści. Przede wszystkim nie jest to praca monotonna. Dziewczyny przebywają w różnych miejscach – hotelach, centrach handlowych, restauracjach czy salach konferencyjnych – nie tylko na terenie kraju. Pracownice Papilio Agency często bowiem podróżują po całym świecie, pełniąc rolę tłumaczek, na przykład na biznesowych spotkaniach. Dzięki temu mają możliwość poznawania nowych ludzi i kultury regionów, które odwiedzają. Ponadto, ogromnym atutem jest taki sposób dobierania zleceń, aby hostessa miała jednocześnie czas na inne zajęcia, na przykład studiowanie. Możliwość pewnej elastyczności nie zamyka więc dziewczynom drogi na inne, ważne dla nich lub konieczne obowiązki.

Zarobki

Wynagrodzenie hostess ustalane jest najczęściej w stawce godzinowej. Stawki natomiast zależne są od doświadczenia, od rodzaju i warunków pracy, jak również od zleceniodawcy. Najmniej zarabiają hostessy na akcjach promocyjnych w supermarketach. Natomiast promocja produktów ekskluzywnych, na przykład podczas targów, wiąże się z wyższym wynagrodzeniem. Kwoty te jednak są bardzo rożne, tak, jak rożne są zlecenia i oczekiwania klientów.

Sprawdź na http://papilioagency.com co może Tobie zaproponować profesjonalna agencja modelek i hostess Papilio Agency