Dekoracje z cukru i czekolady - Agrisol

Dekoracje z cukru i czekolady


Pięknie udekorowane ciasta i torty zachwycają estetyką i smakiem. Wbrew pozorom nie trzeba być mistrzem cukierniczym, by przygotować smaczne i efektowne działa cukiernicze. Wystarczy odrobina kreatywności, ciekawy pomysł i odpowiednie ozdoby cukiernicze.
W sklepach z dekoracjami cukierniczymi można znaleźć wiele alternatywnych propozycji, począwszy od kolorowych pisaków i farbek spożywczych, poprzez gotowe ozdoby z marcepanu, cukru i czekolady.

Zaskakujące ozdoby z cukru

Większość osób kojarzy drobno zmielony cukier jako element słodkiego lukru. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że wybór ozdób z cukru jest bardzo szeroki. Równie imponująco prezentuje się strona kolorystyczna, dzięki czemu w prosty sposób można skomponować efektowną i niepowtarzalną dekorację.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wykonane z cukru kwiaty, kompozycje kwiatowe oraz dodatki w postaci listków. Propozycje tego typu idealnie ozdobią tort urodzinowy lub jubileuszowy, a co ważniejsze, gdy już nacieszą oko, bez obawy można je zjeść.

Czekoladowe cuda

Imponująco prezentują się także dekoracje cukiernicze z czekolady. Ku zaskoczeniu wielu osób czekoladowe ozdoby niekoniecznie muszą być w kolorze białym lub brązowym, choć – nie ukrywajmy – te akurat cieszą się największym zainteresowaniem. Dekoracje cukiernicze z czekolady różnią się kształtem, kolorem i smakiem, dodając wypiekom elegancji i klasy. Wśród najpopularniejszych ozdób warto wymienić czekoladowe ażurki, serduszka, listki, kawowe ziarenka, a także literki i cyferki.

Sprawdź ofertę produktów i wyposażenia do firm z branży cukierniczej na stronie http://savpol.pl