Jak dobrać kurtkę motocyklową? - Agrisol

Jak dobrać kurtkę motocyklową?


Jeśli jazda dynamicznym jednośladowcem od zawsze była Twoim marzeniem, które właśnie teraz realizujesz musisz pomyśleć przynajmniej o kilku praktycznych kwestiach. Poza zdaniem egzaminu i zdobyciem prawa jazdy kategorii A oraz wyborem motocyklu dostosowanego do stylu i indywidualnych możliwości, musisz jeszcze zastanowić się nad odpowiednim ubiorem, którego jednym z najważniejszych elementów jest porządna kurtka motocyklowa. W związku z tym, nie czekaj, sprawdź ofertę sklepu ze specjalistycznym wyposażeniem dla motocyklistów Moto Hangar już teraz!

Kurtka skórzana czy tekstylna?

Odpowiedź na pytanie o to, który z materiałów wybrać powinna być podyktowana stylem jazdy na motocyklu. Jeśli więcej frajdy sprawiają Ci duże, niskie, szerokie maszyny, które nawiązują do tradycji amerykańskich, postaw na jedną ze skórzanych kurtek, dostępnych na www.sklep.motohangar.pl. Z kolei do jazdy turystycznej, dłuższych motocyklowych podróży, a także szaleństw w terenie lepiej pasować będzie odzież tekstylna.

Jak dopasować kurtkę motocyklową?

W swoim motocyklowym stroju oczywiście masz czuć się wygodnie oraz dobrze wyglądać. Ponad wszystko postawić jednak musisz kwestię bezpieczeństwa i ochronę ciała przed ewentualnymi urazami, prądem powietrza i wszystkim tym, co one ze sobą niesie. Dlatego kurtka po pierwsze ma być funkcjonalna, a dopiero po drugie fajna, modna itd. Nie zapominaj również o takich aspektach, jak kolor, jakość materiałów, jakość wykonania oraz ilość „gadżetów” (np. specjalna kieszeń camel bag na plecach na butelkę ze słomką). Wielu profesjonalistów przekonuje, że słusznym wyjściem jest wybieranie jasnych strojów, gdyż zwiększają one widoczność na szarej nawierzchni lub w jednolitej przestrzeni.