Czy franczyza to dobry pomysł na biznes? - Agrisol

Czy franczyza to dobry pomysł na biznes?


Franchising to coraz bardziej popularna metoda prowadzenia własnego biznesu, która polega na wykupieniu od innej firmy licencji na prowadzenie biznesu pod ich szyldem. Chociaż najpopularniejsze w Polsce jest prowadzenie własnej franczyzy w segmencie gastronomii, bardzo dobrym przykładem na ich funkcjonowanie są również firmy kurierskie, w które udostępniają swoich klientów i nazwę kierowcom, którzy działają na zasadzie własnego biznesu.

Dla kogo franczyza to dobre rozwiązanie?

To kwestia dość sporna, biorąc pod uwagę, że franczyza jest rodzajem własnego biznesu, w którym i tak trzeba się komuś podporządkować. Wszystko dlatego, że podpisując z daną firmą umowę, zgadza się również na prowadzenie biznesu według zasad i reguł, które obowiązują wszystkie biznesy wchodzące w skład danej sieci. Dlatego na przykład niemal każda restauracja McDonald’s wygląda tak samo. Dlatego można powiedzieć, że franczyza to dobry pomysł dla osoby, która nie chce być już tylko szarym pracownikiem, ale z drugiej strony chce w miarę bezbolesny sposób nabyć doświadczenia w zarządzaniu firmą. Franczyzodawca zobowiązuje się bowiem do przekazania całego know-how i pomocy technicznej każdej osobie, która wykupuje licencję.

Wolność i odpowiedzialność

Prowadzenie własnej franczyzy to nie tylko wolność i podejmowanie własnych wyborów, ponieważ zobowiązujesz się do utrzymywania pewnych standardów. Nie tylko w przypadku wyników sprzedaży, ale również obsługi klienta. Dlatego każdy, kto zdecyduje się na prowadzenie tego typu biznesu musi dokładnie zaznajomić się z wymaganiami stawianymi przez markę franczyzową.

Wejdź i załóż własny biznes na: rabat-detal.pl