Instruktor sportu - zawód z przyszłością - Agrisol

Instruktor sportu – zawód z przyszłością


Kursy, warsztaty i szkolenia z zakresu sportu stają się coraz bardziej popularne wśród młodzieży i dorosłych. Rekreacja na świeżym powietrzu, przejażdżki rowerowe, wyścigi, rolkarskie, nordic walking czy plenerowa siłownia, na której w każdej chwili możemy zmobilizować mięśnie ciała do działania – te i inne dostępne na rynku atrakcje, dają niesamowite możliwości treningowe, które w świecie, gdzie pośpiech odgrywa kluczową rolę, stanowią moc sprawczą rekreacji. Instruktor sportowy posiada bardzo ważne kompetencje społeczne, które poświadczają o zdolności samodzielnego zastosowania zdobytych umiejętności z naciskiem opanowany na system wartości.

Co robi instruktor sportu?

Dobrze wykwalifikowany instruktor sportu musi spełniać kilka ważnych, adekwatnych do wykonywanej pracy cech. Przede wszystkim musi posiadać możliwość koordynowania kilku rzeczy jednocześnie. Umiejętność szkolenia innych z zakresu teorii i praktyki sportu to fundament dobrego wyszkolenia kursantów. Koordynowania działań managerskich, organizacyjnych oraz synchronizacyjnych świadczą o dużym zaangażowaniu oraz profesjonalizmie dobrego szkoleniowca sportowego. Wśród wielu dostępnych dyscyplin sportowych, gdzie istotna jest rola instruktora znajdziemy: aerobik, fitness, karate, pilates, pole dance, a także samoobronę.

Samoobrona – chwyty

Samoobrona w ostatnich latach stała się praktyką coraz bardziej wykorzystywaną przez kobiety. Jako rodzaj sztuki walki, to ogół działań umożliwiających obronę przed fizycznym atakiem napastnikiem. Wśród podstawowych chwytów samoobrony znajdziemy: uderzenie łokciem w twarz, przerzut przez bark czy powalenie przeciwnika za pomocą przysiadu z objęciem nogi.

Sprawdź bogatą ofertę szkoleniową firmy https://szkoleniaics.pl