Z jakiego rodzaju transportu korzystamy najchętniej? - Agrisol

Z jakiego rodzaju transportu korzystamy najchętniej?


Bez wątpienie najczęściej używany jest transport samochodowy. Obecnie ciężko spotkać rodzinę, która by nie miała na swoim wyposażeniu chodź jednego auta. Ma to również przełożenie na to, jak wiele miast w Polsce jest zakorkowanych. Władze wielu miejscowości robią co w swojej mocy aby ograniczyć liczbę kierowców między inny poprzez organizację dni bez samochodu. W takim czasie każda osoba, która ma ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu może jeździć komunikacją miejską nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych opłat. Mimo tego, poruszanie się samochodem jest dużo wygodniejsze od przemieszczania się z pomocą autobusu lub tramwaju. Oprócz najczęściej spotykanych samochodów osobowych, na co dzień widzimy bardzo wiele ciężarówek należących do różnorakich firm transportowych takich jak Aston Partner.

Czy warto założyć własną firmę transportową?

Rynek w Polsce wciąż nie jest nasycony jeżeli chodzi o ilość firm z branży transportowej. Dlatego decyzja o założeniu własnej działalności gospodarczej powinna się opłacić. Większym problemem może okazać się brak wykwalifikowanych pracowników. Strona internetowa www.astonpartner.pl podaje, że obecnie brakuje minimum kilku tysięcy kierowców mogących zasiadać za kierownicą pojazdów ciężarowych. Dlatego nie jest łatwo znaleźć osobę, która bezpiecznie przewiezie dany ładunek w miejsce docelowe.

Czym zajmują się właściciele firm transportowych?

Tylko i wyłącznie od danego przedsiębiorcy zależy, czym dokładnie zajmować się będzie jego firma. Może to być zarówno przewóz owoców i warzyw, niebezpiecznych substancji (gaz ziemny, ropa naftowa) jak i wielu innych elementów. Również do mnie jako właściciela firmy należy decyzja, czy zdecyduje się na świadczenie usług poza granicami kraju.