Jakie korzyści można osiągnąć decydując się na wykonanie badania termowizyjnego? - Agrisol

Jakie korzyści można osiągnąć decydując się na wykonanie badania termowizyjnego?


Badanie kamerą termowizyjną jest coraz częściej wykonywane przez pracowników różnych biur inżynieryjnych. Świadczeniem tego typu usługi zajmuje się między innymi firma Unicon. Skorzystać z niego może każda chętna osoba niezależnie od tego, czy jest właśnie w trakcie budowy domu czy też mieszka w nim od kilku lat. Badanie kamerą termowizyjną pozwala dostrzegać rzeczy, które są niezauważalne dla ludzkiego oka. Bez wykorzystania specjalistycznych urządzeń nie jesteśmy w stanie ocenić, w którym miejscu nasz dach przecieka (w przypadku mikrouszkodzeń) lub czy stolarka naszych okien jest nieszczelna. Odpowiednio wcześnie wykonane badanie sprawi, że będziemy w stanie uniknąć kompleksowej wymiany całych elementów.

Przemysł, informatyka, elektryka – w tych branżach sprawdzi się badanie kamerą termowizyjną

Na stronie internetowej www.unicon-termo.pl zawartych jest wiele informacji odnośnie do tego, w jakich branżach najczęściej stosuje się badanie termowizyjne. Oczywiście ma ono zastosowanie również w innych dziedzinach, lecz to właśnie branże informatyczna, przemysłowa oraz elektryczna są tymi, w których wykonywanie tego typu badania ma największy sens. Bez użycia kamery termowizyjnej bardzo trudno stwierdzić, w którym miejscu przegrzały się przewody lub czy konkretne urządzenie lub silnik nadają się do dalszej eksploatacji.

W jakich warunkach możliwe jest wykonanie badania kamerą termowizyjną?

Aby wyniki badania termowizyjnego były wiarygodne, różnica temperatur na zewnątrz oraz wewnątrz badanego budynku powinna wynosić minimum 15 stopni. Między innymi dlatego najlepszym czasem na wykonanie badania jest jesień, zima oraz wczesna wiosna. Jeżeli chodzi o warunki pogodowe, to najlepiej by było, gdyby podczas wykonywania pomiarów niebo było zachmurzone.