Łazienki czarno białe – klasyczne rozwiązanie aranżacyjne  - Agrisol

Łazienki czarno białe – klasyczne rozwiązanie aranżacyjne 


 

Biel i czerń wracają do współczesnych aranżacji, występując niezależnie od siebie bądź w uzupełniającym się duecie Dzisiejsze trendy w urządzaniu łazienek wskazują na powrót do rozwiązań monochromatycznych. Mówi się o łazienkach urządzonych w stylu black&white, total black i total white. Każda z nich nadaje wnętrzu swój indywidualny charakter. Łazienki czarno białe to klasyczne rozwiązanie, które wciąż jest na topie. 

Kolorystyka

Biel to barwa najjaśniejsza, uniwersalna, tworząca neutralną bazę. Kojarzona jest z czystością, świeżością i lekkością Wpływa korzystnie na zmysł intuicji, odbija negatywne emocje i dodaje optymizmu. Można ją z powodzeniem łączyć z dowolnymi barwami o najróżniejszych odcieniach i duet ten zawsze będzie wyglądał dobrze. Ponadto optycznie powiększa wnętrze sprawiając, że zdaje się ono być przestronniejsze. Biel w łazience sprawdzi się zarówno w mieszkaniu nowoczesnym, jak i w starej kamienicy czy wiejskiej chacie. Z kolei czerń to jeden z najbardziej klasycznych kolorów, który nigdy nie wychodzi z mody. To symbol elegancji, luksusu i wyrafinowania. Czerń zawsze wiązana jest z dobrym smakiem i szykownością. Ją również można łączyć ze wszystkimi kolorami, gdyż stanowi ich doskonałe uzupełnienie. Tworząc łazienki czarno białe uzyskamy efekt świeżości i elegancji. 

 

Łazienki czarno białe

Połączenie bieli i czerni nadaje ekskluzywnego charakteru łazienki. Łazienki czarno białe są bowiem ponadczasowe, a wnętrze nabiera smaku i wyrafinowanej elegancji. Gdy postawimy na przewagę koloru czarnego przełamanego elementami bieli zyskamy łazienkę intrygującą, która będzie przykuwała uwagę innych. Z kolei łazienka z przewagą barwy białej będzie się znakomicie prezentować, gdy za pomocą czarnych akcentów wydzielone zostaną poszczególne jej strefy. Firma Krzemień proponuje szklaną wannę i umywalkę w kolorze krystalicznej bieli, czarne lakierowane szafki oraz szklaną mozaikę, które będą stanowiły dopełnienie aranżacji.