Piękno i blask w obliczu henny - Agrisol

Piękno i blask w obliczu henny


 

Efektowna pielęgnacja wymaga nie tylko nadania brwiom i rzęsom pożądanej formy, dopasowanej do kształtu twarzy, ale również dobrania idealnego odcienia wobec naturalnej barwy naszych brwi i rzęs. Najpopularniejszym barwnikiem jest henna, która od lat cieszy się popularnością wśród kobiet.

Henna do brwi i rzęs: rodzaje

Henna jest substancją roślinną uzyskiwaną z krzewu hennowego. Na rynku kosmetycznym występują dwa, najbardziej popularne rodzaje henny – proszkowa oraz żelowa. Proszkowa henna do brwi i rzęs jest zdecydowanie mocniejsza i bardziej trwała od henny żelowej. Największą zaletą żelowej henny do brwi i rzęs jest fakt, że dużo łagodniej i subtelniej barwi włosie i skórę, dzięki czemu efekt jest zdecydowanie bardziej naturalny. Jeżeli zależy nam na delikatnym podkreśleniu brwi i rzęs, warto zainwestować w zbawienną hennę na bazie żelu. Naturalna henna do brwi i rzęs, oferowana w gabinetach kosmetycznych np. w salonie Pilnik i Zalotka, występuje w odcieniach brązu i czerni. Pielęgnacja henną daje efekty na co najmniej okres 3-ech tygodni. Bardzo ważne jest także odpowiednie wyprofilowanie samych brwi pęsetą, aby były one jak najbardziej naturalne i równe.

Czy henna do brwi i rzęs osłabia włosie?

Kobiety stały się bardzo niezależne. Wiele z nich wychodzi z założenia, że wykonanie henny brwi i rzęs w zaciszu domowym, przy pomocy drogeryjnych produktów będzie strzałem w dziesiątkę. Nic bardziej mylnego! Potoczna samowolka jest najczęstszą przyczyną osłabienia naszych brwi i rzęs, przez wgląd na brak należytych umiejętności oraz odpowiednich kompetencji, co może prowadzić nawet to wypadania mieszków włosia np. w obrębie łuków brwiowych. Wybierając pielęgnację brwi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym mamy pewność, że zabieg zostanie wykonany zgodnie z normami kosmetycznymi.