Powerbank - czym on właściwie jest? - Agrisol

Powerbank – czym on właściwie jest?


Powerbank nie jest urządzeniem, które zna każda osoba. Na polskim rynku do gadżet wciąż jeszcze odkrywany i poznawany. Dostępny jednak w wielu sklepach, na przykład Solsen. Podczas gdy jedni używają go systematycznie i nie wyobrażają sobie już bez niego życia, inni nie wiedzą o jego funkcjonalności absolutnie lub prawie nic. Warto jednak przyjrzeć mu się bliżej i zapoznać z jego możliwościami.

Nazewnictwo

Już przy samej terminologii może nastąpić zamieszanie. To, co jedni nazywają powerbankiem, inni odnoszą do języka polskiego i nazywają bankiem energii. Dla kolejnych osób to nic innego, jak przenośna bateria lub przenośna ładowarka. Można również usłyszeć określenie – akumulator. Nie ma to jednak większego znaczenia, bowiem mowa jest o tym samym urządzeniu i tych samych jego właściwościach.

Jak wygląda?

Kształtem i wielkością zazwyczaj przypomina smartfona. Zdarzają się także inne kształty (dostępne w firmie Solsen) – okrągłej tubki czy prostokąta – jednak kształt smartfona jest najpopularniejszy. Powerbank jest mały, dzięki czemu zawsze można go mieć przy sobie. Z łatwością mieści się bowiem do kieszeni, portfela, torebki czy plecaka. W środku znajduje się bateria (litowo-jonowa lub litowo-polimerowa), taka jak w telefonie, jednak o większej pojemności.

Do czego służy?

Powerbank można naładować, tak jak ładuje się telefon, a następnie zabrać ze sobą wychodząc do pracy, jadąc pociągiem w podróż, wybierając się na plażę, na rejs żaglówką czy na biwak do lasu. Jednym słowem można zabrać go wszędzie tam, gdzie nie ma podłączenia do gniazdka elektrycznego. Poniekąd, to on bowiem pełni taką rolę – wystarczy jedynie podłączyć kabel USB z odpowiednią końcówką. Gdy zaistnieje potrzeba, za pomocą powerbanka można naładować swój tablet czy telefon. Dzięki temu będziemy czuć się bezpieczniej, wiedząc, ż w razie potrzeby będziemy mogli zadzwonić lub wysłać wiadomość na czas.

Sprawdź ofertę gadżetów reklamowych jakie proponuje Twojej firmie http://www.solsen.pl