Przewodnik po herbatach - Agrisol

Przewodnik po herbatach


Myślisz o zakupie prawdziwych aromatycznych herbat? Zastanawia cię jaki rodzaj i smak wybrać? Nie wiesz dokąd się udać w tym celu? Oto kilka wskazówek.

Gdzie najlepiej kupować herbaty?

Oczywiście w specjalistycznych sklepach. To w nich znajdziesz bogaty wybór rodzajów i smaków wraz z dokładnymi opisami. Dowiesz się skąd pochodzi dana herbata, jakie ma właściwości i jak ją zaparzać. Niezależnie od tego czy mieszkasz w metropolii, niewielkim mieście, czy też na wsi, sklepy z herbatą wyrastają jak grzyby po deszczu dosłownie wszędzie, również w internecie. Zawsze możesz więc, skorzystać z wygodnych zakupów online i cieszyć się niezwykłym smakiem ulubionego naparu!

Rodzaje i specyfika

Najpopularniejsza w Polsce, czyli herbata czarna powstaje w wyniku czterech procesów: więdnięcia, skręcania, fermentacji i suszenia. W zależności od czasu parzenia działa pobudzająco bądź uspokajająco. Herbata czerwona PuErh, o mocnym, wytrawnym charakterze, uzyskiwana jest przez podwójną fermentację, dzięki czemu poprawia metabolizm i przyspiesza spalanie tłuszczów. Najszlachetniejszy, najmniej przetworzony z naparów to herbata biała, którą wyróżnia delikatny, lekko słodki smak. Ponadto zawiera najwięcej antyoksydantów, obniża ciśnienie krwi, chroni serce i układ krwionośny. Herbata zielona znana jest natomiast z zawartości wielu witamin i składników odżywczych, dzięki którym hamuje proces starzenia. Oolong poprawia pamięć, zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca oraz reguluje przemianę materii. Rooibos to jedyna herbata pozbawiona kofeiny i teiny – mogą ją pić dzieci od 3 miesiąca życia. Zalecana jest też kobietom w ciąży i matkom karmiącym, gdyż obfituje w żelazo oraz wzmacnia odporność. Ostatnia z branych pod uwagę herbat to Yerba Mate. Napar ten skuteczniej sprzyja koncentracji niż kawa. Znana jest również jako środek odchudzający.

A teraz – którą herbatę wybierzesz?

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kraina-aromatow.pl