Jaki rozmiar pościeli wybrać do sypialni? - Agrisol

Jaki rozmiar pościeli wybrać do sypialni?


 

Zakup pościeli jest dla wielu z nas bardzo problematyczny, ponieważ o ile wybór ulubionego koloru czy wzoru jest w większości przypadków kwestią indywidualną, zgodną z naszymi wymaganiami, tak przy odpowiednim wyborze rozmiaru pościeli, należy zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na aspekty praktyczne.

Komfortowe rozmiary pościeli – jakie wybrać?

Musimy zdawać sobie sprawę, że przy nieprawidłowo dobranej pościeli, znacznie obniżamy jakość naszego snu i wypoczynku. Rozmiar pościeli jest bardzo ważną kwestią. Zbyt mała – nie jest w stanie w sposób wystarczający zakryć naszego ciała. Za duża – może się rolować, a także ocierać się o podłogę, co jest bardzo niehigieniczne. Kluczowym elementem przy wyborze odpowiedniego rozmiaru pościeli jest jej dobór do rozmiaru samego materaca. Odpowiedni rozmiar pościeli będzie wtedy, gdy w całości zakryje ona materac, tworząc jego przedłużenie bocznych elementów łóżka. Kolejną rzeczą będzie rodzaj łóżka, jakie posiadamy w naszych domach. Jeżeli będziemy wyposażać łoże małżeńskie, to pościel będzie musiała być większa niż ta na łóżko pojedyncze. Mowa tutaj w szczególności o rozmiarze kołdry, która zakrywa większość naszego ciała w czasie snu.

Uniwersalny rozmiar pościeli dla każdego

Uniwersalny rozmiar pościeli dla każdego to standardowe 160×200 cm. Pościeli o tych wymiarach znajdziemy na rynku najwięcej, ponieważ są najbardziej popularnym rodzajem pościeli. Komplet taki spełnia dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze: może być pościelą zarówno pojedynczą, jak i podwójną, ponieważ pasuje na łóżka jednoosobowe, o większych gabarytach oraz na mniejsze łóżka podwójne. Po drugie: komplety pościeli o rozmiarze 160×200 cm są idealnym rozwiązaniem dla rozkładanej wersalki lub sofy.

Zapoznaj się z szeroką ofertą pościeli w sklepie internetowym https://dekorativa.pl