Samodzielny projekt przestrzeni wokół domu - Agrisol

Samodzielny projekt przestrzeni wokół domu


 

Czy przestrzeń wokół domu może być funkcjonalną ozdobą naszej działki? Okazuje się, że tak – jednak o tym, jak ma wyglądać ta przestrzeń powinniśmy myśleć już na etapie budowy i gospodarowania terenu. Im później rozpoczniemy prace wokół domu, tym wyższe koszty mogą nas czekać. Jakie rozwiązania i produkty wybrać, aby cieszyć się komfortem i wygodą?

Podjazd wyłożony kostką – rozwiązanie sprawdzone i estetyczne

Jednym z podstawowych zagadnień związanych z podjazdem o otoczeniem domu jest oczywiście powierzchnia. Do najczęściej stosowanych wymienia się klasyczną kostkę brukową dostępną u różnych producentów. Na stronie drokan-1.pl, która oferuje usługi budowlane Mikołów, znajdziemy nowoczesne kostki brukowe i wszelkie niezbędne elementy do stworzenia wyjątkowej wizualizacji wokół domu. Kostka brukowa może być także stosowana do tworzenia funkcjonalnego chodnika w ogrodzie czy stworzenia miejsca wypoczynkowego. 

Kostka brukowa powinna być wybierana przez wzgląd na swoje właściwości fizyczne – kolor i kształt to nie wszystko. Szukając idealnej kostki szczególnie uważnie przyjrzyjmy się jej powierzchni – chropowata struktura pozwoli zminimalizować ryzyko poślizgu podczas chłodniejszych dni. Pamiętajmy także o elementach takich jak krawężniki i rynny. 

Eleganckie ogrodzenie domu

Ogrodzenie działki jest niejako naszym obowiązkiem – dzięki temu wyraźnie zaznaczamy granice naszej działki, ale też odgradzamy się od sąsiadów. Dzięki ogrodzeniu możemy mieć pewność, że na naszej posesji nie będą buszować dzikie zwierzęta – to szczególnie ważne zagadnienie kiedy mieszkamy blisko lasu. Odpowiednie ogrodzenie stanie się także pierwszą przeszkodą dla potencjalnych włamywaczy oraz wszelkich nieproszonych gości na naszej posesji. Wśród rekomendowanych rozwiązań często wymienia się ogrodzenia systemowe, których budowa pozwala na łatwe rozbudowanie.