Słyszeliście o oprogramowaniu JIRA? - Agrisol

Słyszeliście o oprogramowaniu JIRA?


Słyszeliście kiedykolwiek o oprogramowaniu jira? Jeżeli Wasza praca wymaga współpracy z zespołem, to polecam zgłębić temat. Zapraszam do lektury tekstu.

Co to jest JIRA?

Na początku wyjaśnijmy czym tak właściwie jest JIRA? To oprogramowanie służące do zarządzania zarówno zadaniami jak i projektami. JIRA może być używana do śledzenia, planowania oraz raportowania pracy przez każdą osobę w organizacji. Oprogramowanie JIRA jest bardzo proste w obsłudze. Nie wymaga jakiś specjalistycznych umiejętności. Największą zaletą korzystania z tego właśnie programu, jest to, że komunikacja pomiędzy członkami zespołu wykonującymi określony projekt, jest na bardzo dobrym poziomie. Nie zawsze jest możliwość, aby wszystkie osoby zajmujące się danym projektem pracowały w jednym budynku, a czasem również w mieście lub kraju. JIRA wysyła raporty do wszystkich użytkowników, które zawierają informację o tym, na jakim etapie znajdują się wykonywane zadania. Dzięki temu mamy bieżące informację na temat postępów prac. Takie rozwiązanie, również jest pomocne, gdyż wszyscy członkowie mogą wymieniać się informacjami oraz zadawać sobie pytania.

Dla kogo jest skierowany program

Jeżeli już wiemy w jaki sposób działa oprogramowanie JIRA, warto zastanowić się, jakie zespoły mogą go używać. Z całą pewnością są to zespoły marketingowe, które używają tego programu do zarządzania cyklami ocen na przykład stron internetowych, blogów lub różnego rodzaju kreacji reklamowych. JIRA jest bardzo pożyteczny dla zespołów HR, które śledzą procesy rekrutacji oraz organizują zadania nowo zatrudnionych pracowników. Także zespoły prawne używają tego oprogramowania w celu przeglądania dokumentów – umów o zachowaniu poufności, warunków użytkowania czy polityki prywatności. Zanim oczywiście zostaną podpisane, zatwierdzone i udostępnione innym. Ostatnią grupą, która używa JIRA to zespoły finansowe. Kontrolują one budżet oraz przeglądają zakupy. Jakie wyciągniemy wnioski z powyższego tekstu? Oprogramowanie JIRA jest idealnym rozwiązaniem dla zespołów, które ponad wszystko cenią sobie współpracę oraz realizację zadań.