Sportowe wychowanie dzieci - Agrisol

Sportowe wychowanie dzieci


Zapewne żaden rodzic nie chciałby, aby jego pociecha wracając z przedszkola lub szkoły spędzała resztę dnia wpatrując się w ekran. Szczególnie dziś, w dobie komputerów, gier i internetu, bardzo ważne jest organizowanie dzieciom czasu wolnego. Planując popołudnia należy pamiętać, że po wysiłku intelektualnym warto zadbać o wychowanie sportowe naszych dzieci.

Sport – przyjemne z pożytecznym

Niewątpliwie wysiłek fizyczny doskonale wpływa na rozwój najmłodszych. Z tego względu warto aktywnie spędzać czas z dziećmi. Sport uczy nie tylko dyscypliny i rywalizacji, ale przede wszystkim zdrowych nawyków. Idealnym przykładem jest pływanie. Dzieci w basenie czują się swobodnie, uwielbiają wodne zabawy i przy okazji uczone są koordynacji.

Dlaczego nauka pływania?

Odpowiedź jest bardzo prosta – to profilaktyka i rehabilitacja w jednym. W wodzie bowiem, angażujemy wszystkie nasze mięśnie, jednocześnie odciążając kręgosłup i stawy. Pływając korygujemy wszelkie wady postawy. Zwiększamy pojemność płuc, co pozytywnie wpływa na nasz układ oddechowy. Regularne pływanie poprawia kondycję i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Jest również doskonałą formą relaksu – pozwala się odprężyć i uspokoić. Co więcej, w przyjemny sposób zapobiegamy problemowi otyłości – pływanie to forma ruchu, podczas której tkanka tłuszczowa jest bardzo szybko spalana. Naukę pływania można rozpocząć już w okresie niemowlęcym – zabierając dzieci na basen i oswajając je z wodą. Jest to pierwszy krok do późniejszych zajęć z instruktorem, który pomoże w nauce technik pływania. Styl grzbietowy, żabka, kraul i motylek – jest z czego wybierać. Nie ma więc na co czekać! Pozwólmy naszym dzieciom się bawić, dbając jednocześnie o ich zdrowy rozwój.

Więcej informacji na stronie: www.akademiaplywakow.pl