Po co stosować tonik do twarzy? - Agrisol

Po co stosować tonik do twarzy?


Mimo, że toniki do twarzy to jedne z najbardziej znanych i najdłużej dostępnych na rynku kosmetyków, wciąż wiele kobiet pomija je w swojej codziennej pielęgnacji. Nawet jeśli sięgamy po różnego rodzaje żele do mycia, płyny micelarne, peelingi, maseczki i sera niestety zapominamy o tak prostym, a tym samym podstawowym produkcie. Być może wynika to z tego, że ciężko nam dostrzec wyraźne efekty bezpośrednio wynikającego z jego używania. Bo tak właściwie po co stosować tonik do twarzy? Okazuje się, że argumentów przemawiających za jest co najmniej kilka.

Oczyszczanie cery

Nawet jeśli każdego dnia stosujemy kosmetyki do demakijażu i żele do mycia twarzy, warto dodatkowo sięgnąć po jeden z dostępnych w drogeriach, takich jak Drogeria Lilaróż toników, które świetnie usuną resztki make-up, a także szkodliwe substancje zawarte w wodzie z kranu.

Przywracanie naturalnego pH skóry

Większość kobiet każdego dnia sięga po co najmniej kilka kosmetyków myjących i pielęgnujących skórę twarzy. Niestety mogą one negatywnie wpływać na poziom pH. Pomoże nam je unormować właśnie tonik, który dodatkowo zabezpieczy cerę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Nawadnianie cery

Toniki o naturalnym składzie również świetnie nawadniają skórę, która każdego dnia narażona jest na negatywny wpływ promieni słonecznych, zanieczyszczeń, smogu, a także klimatyzacji i centralnego ogrzewania. Wszystko to sprawia, że cera stopniowo się odwadnia.

Ujędrnianie skóry

Poza właściwościami oczyszczającymi, przywracającymi naturalne pH i nawadniającymi, toniki również pobudzają mikrokrążenie, w efekcie czego cera napina się, wygładza oraz zyskuje naturalny blask.
Przetestuj naturalne toniki do twarzy dostępne na www.drogerialilaroz.pl i przekonaj się sama!