Stwórz wokół domu strefę relaksu! - Agrisol

Stwórz wokół domu strefę relaksu!


Piękny dom to nie tylko zaprojektowane z wyczuciem wnętrza. Dom to także strefa przydomowa, która najczęściej służy nam jako podjazd i ogród, miejsce do wybudowania garażu, domku gospodarczego. Jak sprawić, aby strefa przydomowa cieszyła oczy i była naszą wizytówką?
Fasada i otoczenie domu to pierwsze elementy, które widzi przechodzień czy nasi goście. Warto zadbać, aby były to elementy zadbane, czyste, estetyczne i dopasowane do otoczenia. Jak jeszcze podnieść estetykę przestrzeni przydomowej?

Strefa wypoczynkowa za domem

Po stronie przeciwnej do wejścia na posesję warto urządzić strefę relaksu. Dzisiaj zaprojektowaniem takiego miejsca możemy zająć się sami, gdyż topowi producenci oddają w nasze ręce gotowe komplety i pomysły na aranżacje. Miejsce wypoczynkowe będzie przestrzenią, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Dorośli mogą organizować tam grilla, dzieci bawić się.

Rośliny wokół nas

Najprostszym sposobem na piękne otoczenie domu jest wybranie eleganckiego trawnika i wygospodarowanie miejsca na kwitnące rośliny. To rozwiązanie zajmie nam nieco czasu i będzie wymagało regularności w podlewaniu, jednak efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Dobrym rozwiązaniem może być również stworzenie klasycznego podjazdu do posesji w formie kostki brukowej, a otoczenie wypełnić gęsto wysianą trawą.

Ogrodzenie ma znaczenie!

Ogrodzenie posesji pozwala na jasne zaznaczenie jej granic, ale przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Wybierając ogrodzenie warto zaufać sprawdzonym dostawcom (np. legi-polska.pl), którzy zaproponują nam ogrodzenia systemowe, odporne zarówno na próby sforsowania, jak i zmienne warunki atmosferyczne. Szukając ogrodzenia dla naszej posesji zwracajmy uwagę nie tylko na estetykę, ale też wysokość oraz rodzaj wypełnienia.