Jakie usługi oferuje doradca finansowy? - Agrisol

Jakie usługi oferuje doradca finansowy?


Warto wiedzieć, że nadzór finansowy jeszcze nigdy nie uregulował tego zawodu, dlatego zawodem tym może zajmować się w dzisiejszych czasach praktycznie każdy. Wystarczy jedynie założyć działalność gospodarczą oraz podpisać odpowiednią umowę z bankiem, a następnie można już sprzedawać ich produkty finansowe.

Oczywiście doradca kredytowy miał możliwość wcześniej pracować w bankach lub innych instytucjach zajmujących się sprzedażą produktów finansowych. Niestety jest opcja, że dana osoba pracowała wcześniej w markecie na kasie, a obecnie mianuje się doradcą finansowym.

Niestety jest mnóstwo banków, a także firm, w których pracują ludzie po zaledwie krótkim przeszkoleniu, a na ich wizytówkach można dostrzec bardzo poważnie brzmiące tytuły. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że z doradcami finansowymi jest jak z mechanikami samochodowymi, lekarzami, czy prawnikami. Z jednej strony można trafić na bardzo kompetentną osobę, a z drugiej można bardzo poważnie się pomylić. Warto pamiętać, że w przypadku, gdy mechanik samochodowy źle naprawi pojazd, zawsze można skorzystać z usług innego. Z doradcą finansowym jest jednak zupełnie inaczej, skutki pewnych decyzji mogą mieć olbrzymie konsekwencje i ciągnąć się przez lata. Zainwestowanie pieniędzy w ryzykowne akcje, czy kredyty może doprowadzić do bardzo poważnych strat finansowych. Przed podjęciem współpracy z danym doradcą finansowym warto dokładnie się mu przyjrzeć, należy sprawdzić jego doświadczenie, a także kim jest i gdzie wcześniej pracował.

Mnóstwo osób zastanawia się czym tak naprawdę zajmuje si,e doradca finansowy. Bardzo dobrze można to przedstawić na podstawie analogii z doradcą podatkowym. W Polsce przepisy bardzo często się zmieniają, a także są bardzo złożone. Dobry doradca podatkowy, który jest wstanie być na bieżąco z wymienionymi kwestiami jest niezwykle ceniony na rynku. Identycznie jest z branżą finansową w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że przepisy podatkowe przeważnie zmieniają się raz na rok, a oferty banków mogą zmieniać się nawet raz na kwartał. W zdecydowanej większości przypadków są to zmiany bardzo radykalne. Osoba, która w danym momencie postanowiła skorzystać z oferty kredytu danego banku na pewnych warunkach, w obecnych może już nie mieć takiej możliwości. Przeciętny człowiek nie jest wstanie być na bieżąco z najlepszymi ofertami banków, a także innych instytucji finansowych.

Zdecydowana większość osób podejmuje decyzję o wzięciu kredytu w danym banku na podstawie znajomych lub rodziny, które niestety bardzo często nie są związane z branżą. Kredyty w danym banku, które jeszcze dwa lata temu były zdecydowanie najlepsze na rynku, obecnie mogą być najgorszą możliwą opcją. Właśnie z tego powodu specjaliści rekomendują, by korzystać z pomocy doradców finansowych w kwestii kredytów bankowych. Śledzenie ofert kilkudziesięciu banków przez przeciętnego człowieka jest praktycznie niemożliwe do wykonania. Warto również wziąć pod uwagę, że nie ma obecnie najlepszej oferty na najbliższy rok, są jedynie najlepsze oferty  i rozwiązania na dany moment.