Woda do firmy – zdrowy nawyk w Twoim biurze - Agrisol

Woda do firmy – zdrowy nawyk w Twoim biurze


Zalecane dzienne spożycie wody dla dorosłego człowieka, czyli ok. 2,5 litra, w okresie letnim lub jesienno-zimowym się zwiększa. W związku z tym według kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom odpowiednią ilość wody. Dystrybutor wody w firmie to jednak nie tylko wydatek, lecz także długoterminowa inwestycja. Sprawdź nasz artykuł i poczuj naturalną moc H2O!

Dostawa wody do firm odgrywa ważną rolę w sprawnym funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa – wody potrzebują bowiem absolutnie wszyscy pracownicy firmy. Według Eden.pl reguła 8 × 8, czyli picie 8 szklanek wody o zawartości 8 uncji (czyli standardowej szklanki), powinna być nawykiem zarówno osób wykonujących pracę fizyczną, jak i umysłową.

Jaka woda najlepiej nadaje się do codziennego spożycia w miejscu pracy? Na jakie działania pracowników w firmie może wpływać regularne korzystanie z dystrybutorów wody? Która forma dostawy wody jest najbardziej opłacalna? W tekście poznasz odpowiedzi na te pytania, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie własnego przedsiębiorstwa.

Woda do firmy – dlaczego jest w interesie pracodawcy?

Senność, otępienie, osłabiona koncentracja… prędzej czy później w ciągu dnia każdy pracownik firmy odczuwa zmęczenie. Pierwszym odruchem jest rzecz jasna wypicie mocnej kawy, jednak w wielu przypadkach skuteczniejsza może okazać się szklanka zimnej wody. Dlaczego? Otóż niedostatecznie nawodnienie sprawia, że w naszym organizmie brakuje elektrolitów, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Wpływa to negatywnie m.in. na dotlenienie komórek w ciele, w tym – mózgu. Nie ma się zatem co dziwić, że spożywanie zalecanych ilości wody decyduje o bardzo wielu aspektach naszego zdrowia i samopoczucia:

  • poprawia nastrój,
  • zwiększa koncentrację i zwalcza zmęczenie,
  • redukuje bóle głowy,
  • usprawnia pamięć,
  • redukuje cholesterol i poziom zakwaszenia organizmu.

To wyliczenie można by kontynuować, jednak już po tych przykładach widać, że regularne picie wody poprawia efektywność pracownika, redukuje stres związany z pracą i pozwala mu lepiej skupić się na zadaniach.

Woda źródlana czy filtrowanie wody – jaki dystrybutor wody wybrać?

Woda źródlana to woda o zbilansowanej zawartości różnych minerałów, dzięki czemu charakteryzuje się ona delikatnym smakiem. Wodę mineralną z kolei cechuje wyraźny posmak, który różni się w zależności od ujęcia, dlatego ciężko jest trafić w gust większości osób. Woda źródlana świetnie nadaje się zarówno do picia, jak i do przygotowywania kawy czy herbaty, dzięki czemu może znaleźć różne zastosowanie w firmie. Z kolei optymalny skład mikro- i makroelementów sprawia, że codzienne picie wody źródlanej poprawia ogólny stan zdrowia pracowników.

Należy jednak pamiętać, że dystrybutory wody serwują wodę źródlaną z butli, które po użyciu trzeba składować w przeznaczonym do tego miejscu. O ile w firmach dysponujących dużą przestrzenią biurową nie jest to problemem, o tyle w niewielkich przedsiębiorstwach już tak. Warto również zwrócić uwagę na to, że w okresie letnim, kiedy spożywa się więcej płynów, regularne dostarczanie wody z butli może na początku sprawić pewien kłopot. Osoba zajmująca się sprawami administracyjnymi musi przewidzieć, w którym miesiącu dystrybutor wody będzie użytkowany szczególnie intensywnie.

Rozwiązaniem tego dylematu są dystrybutory wyposażone w filtry do wody. Podłącza się je bezpośrednio do instalacji wodociągowej, dzięki czemu pobierają one wodę, którą następnie filtrują. Ten sposób pozwala na praktycznie nieograniczony dostęp do wody w firmie. Co więcej, filtry oczyszczają wodę jedynie z zanieczyszczeń obecnych w miejskich sieciach wodociągowych, lecz nie z minerałów. Dzięki temu przefiltrowana woda ma podobny skład i smak, co woda źródlana. Niestety, część pracowników może nie ufać jakości wody pobieranej z wodociągów miejskich.

Która forma dostawy wody do firmy jest najlepsza? To zależy od sytuacji finansowej firmy oraz zapotrzebowania pracowników. Gdy już zdecydujesz się na jeden ze sposobów, pamiętaj – tak woda źródlana, jak i dystrybutor filtrowanej wody są dostępne do zamówienia w firmie Eden.