Jak wybrać balustrady balkonowe? - Agrisol

Jak wybrać balustrady balkonowe?


Balustrady balkonowe w domach jednorodzinnych, bliźniaczych czy też szeregowych nie tylko pełnią funkcję zabezpieczenia (grodzą przestrzeń balkonu czy też tarasu), ale również stanowią element dekoracji. W związku z tym warto, aby były dopasowane do stylistyki obiektu, a przy tym wykonane przez uznanego producenta, takiego jak firma Euro Fences. Tylko przedsiębiorstwo, które korzysta z dobrej klasy materiałów i może pochwalić się doświadczeniem w tej branży da nam gwarancję solidności i niezawodności.

Materiały, które najlepiej sprawdzają się w przypadku balustrad

Balustrady mogą być wykonane z ekologicznego drewna, wytrzymałej stali nierdzewnej, solidnej stali kutej, nowoczesnego aluminium, kamienia bądź cegły. Oczywiście tworzywa te można ze sobą łączyć w dowolny sposób, np. drewno-stal, drewno-kamień, drewno-cegła, stal-kamień, stal-cegła. W każdym razie to materiał decyduje o charakterze balustrad. Oczywiście nie oznacza to, że projekt nie ma tu znaczenia. Balustrady mogą mieć bowiem zabudowę masywną lub lekką, pełną, z elementami ażurowymi bądź z przęseł.

Wymogi stawiane przed balustradami

Prócz walorów estetycznych, balustrady muszą spełniać warunki wytrzymałości i odporności, m.in. na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, śnieg, mróz czy też słońce. Muszą być przy tym bardzo stabilne, bezpieczne i ergonomiczne w użytkowaniu. W domach jednorodzinnych ich wysokość ma być równa minimum 90 cm.

Poszczególne elementy balustrad

Jak pokazuje strona www.euro-fences.pl każda balustrada powinna składać się z trzech podstawowych części, czyli elementów pionowych, tj. słupków podpierających całą konstrukcję, a także z poręczy i wypełnienia balustrad.