Jak wybrać suszarkę do włosów? Na jakie parametry zwrócić uwagę? - Agrisol

Jak wybrać suszarkę do włosów? Na jakie parametry zwrócić uwagę?


Suszarka do włosów to jedno z podstawowych urządzeń typu AGD w naszych domach. Współcześnie nie tylko korzystają z niej kobiety, które potrzebują wysuszyć długie, gęste włosy czy ułożyć krótką fryzurę, ale również coraz częściej mężczyźni, którzy na co dzień dbają o dobrze wymodelowaną fryzurę. Jedni, jak i drudzy powinni wobec tego zadbać o porządną suszarkę, która nie tylko będzie po prostu szybko i sprawnie suszyć włosy, ale również nie narazi ich na przesuszenie i zniszczenie. Podpowiadamy, jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając w sklepie Sferis nową suszarkę do włosów.

Moc

To, że suszenie nie ma zbyt dobrego wpływu na nasze włosy nie jest chyba dla nikogo żadnym odkryciem. Wielu z nas zastanawia się jednak, co zrobić, by możliwie jak najbardziej zapobiec nadmiernemu przesuszaniu się włosów. Odpowiedź jest prosta – chodzi o czas. Im szybciej suszarka wysuszy włosy, tym dla nich lepiej. Dlatego istotnym parametrem jest moc. To ona decyduje o szybkości całego procesu. Dla włosów krótkich i cienkich odpowiednie będzie urządzenie o mocy 1000-1400 W, zaś dla długich i gęstych 1600-2200 W.

Siła nawiewu

Większość suszarek jest wyposażona w 2 lub nawet 3 stopnie regulacji siły nawiewu. Najnowocześniejsze urządzenia mogą posiadać nawet 6 stopni. Jest to ważne, ponieważ siła nawiewu okazuje się bardzo przydatna w kilku przypadkach. Maksymalna prędkość jest odpowiednia do włosów bardzo mokrych, zaś słabszy nawiew do wilgotnej fryzury, którą wystarczy jedynie podsuszyć.

Temperatura

We współczesnych suszarkach, obok regulatora siły nawiewu znajduje się regulator temperatury wydmuchiwanego powietrza. Jak widzimy na www.sferis.pl ilość przełączników może wahać się od 2 do nawet 6 stopni. Taki sprzęt daje nam sporo możliwości, ponieważ pozwala ustawić różne kombinacje, a co za tym idzie, odnaleźć idealną dla każdego typu włosów. Nie potrzeba już kilkudziesięciu minut, aby ułożyć pożądaną fryzurę. Wystarczy ustawić przełączniki na dużą siłę nawiewu i wysoką temperaturę, aby szybko i do sucha wysuszyć mokre, gęste i długie włosy w bardzo krótkim czasie. Z kolei dla włosów cienkich, osłabionych i zmęczonych częstą stylizacją wybawieniem będzie niska temperatura.