Wyjazd do USA - Agrisol

Wyjazd do USA


Stany Zjednoczone to jeden z najpopularniejszych, a także największych krajów na świecie. To wielkie metropolie, ale również wspaniałe krajobrazy. Aby zwiedzić całe państwo, musielibyśmy spędzić tam wiele miesięcy, jeśli jednak nasz czas jest ograniczony, warto zdecydować się na te atrakcje, których nie sposób pominąć, będąc w USA.

Wyjazd do USA powinien być dobrze przemyślany. Kraj ten jest tak ogromny, że ciężko będzie nam zwiedzić wszystkie stany podczas jednego pobytu. Warto jednak wspomnieć o najważniejszych atrakcjach, aby móc zdecydować o tym, w którym kierunku chcemy pojechać. Zacznijmy więc od Nowego Jorku, który jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki. Miejsce to jest jednym z najbardziej tętniących życiem miast na świecie, a najpopularniejszy plac Nowego Jorku, Times Square, znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Broadway oraz siódmej alei. Znajdziemy tu wiele luksusowych restauracji, teatrów, sklepów, a także legendarnych klubów. Jeśli dopisze nam szczęście, możemy również spotkać tu gwiazdy kina oraz telewizji. Nasz wyjazd do USA nie może ominąć również Parku Narodowego Yellowstone – to kraina słynąca z najpiękniejszych krajobrazów, pełnych gejzerów, wulkanów błotnych, gorących źródeł, wodospadów, góry, czy krystalicznie czystych jezior. Tereny pokryte są gęstymi dzikimi lasami, w których zamieszkują niedźwiedzie Grizzly, kojoty, bizony, a także setki innych gatunków zwierząt.

Czym byłaby wycieczka do USA bez odwiedzenia słynnego Las Vegas i spędzenia czasu na rozrywce i szaleństwie? Znajdziemy tu nie tylko luksusowe kasyna, ale również hotele, wykwintne restauracje, a także występy znanych grup artystycznych. Należy jednak wiedzieć, że Las Vegas to nie tylko atrakcje dla dorosłych – możemy wybrać się do licznych parków rozrywki, doświadczyć tu występów znanych gwiazd, a także najsłynniejszego cyrku na świecie – Cirque de Soleil. Z pewnością nie zabraknie nam tutaj pomysłów na spędzenie wolnego czasu wraz z całą rodziną lub przyjaciółmi i zabierzemy ze sobą wiele niesamowitych wspomnień.