Jak zabezpieczyć przesyłkę? Sprawdź, czy o tym już słyszałeś - Agrisol

Jak zabezpieczyć przesyłkę? Sprawdź, czy o tym już słyszałeś


Chociaż nigdy nie możemy mieć stu procent pewności, że nasza przesyłka trafi w ręce odbiorcy w stanie całkiem nienaruszonym, to istnieje szereg zasad, których trzeba się trzymać. Głównie po to, by zwiększyć szansę na dostarczenie zamówienia takiego, jakim zostało ono wysłane. Kolejną kwestią jest ładny wygląd paczki, który odgrywa dużą rolę w wizerunku, jaki posiada firma w oczach klienta. Szukając estetycznych i trwałych rozwiązań, warto jest przejrzeć ofertę, jaką posiada producent kartonów. Natomiast o samym sposobie pakowania więcej dowiemy się tutaj: http://www.amataska.pl.

Działaj z głową – planuj

Często producenci są zaskoczeni tym, ile właściwie waży przesyłany przez nich towar. Nie wiedzą też dokładnie, jakie są jego wymiary. To jeden z pierwszych błędów, które popełniają na drodze do uzyskania sprawnego systemu wysyłek. A przecież wiedza na temat wymiarów naszych produktów pozwala na zaplanowanie tego, jak wyglądać mają opakowania dla nich. Takie działanie pozwala również ustanowić dokładny budżet na zakup opakowań.

Postaw na wytrzymałość

Wiemy, że ważne jest by paczka trafiła w ręce klienta nienaruszona. Jeśli gołym okiem widać na niej, jakie katusze przebyła w drodze od nas do klienta, to marne nasze szanse na ponowne zamówienie. Dołóżmy więc starań, by zadowolić konsumenta i postawmy na odpowiednie zabezpieczenie przesyłki: wybierzmy na przykład solidne opakowania kartonowe.

Wypełnienie w środku

Wszelkie możliwe urazy – upadki, gwałtowne przenoszenie, rzucanie – zostaną zminimalizowane, jeśli tylko zdecydujemy się na wypełnienie przesyłki. Zwłaszcza, gdy dość krucha rzecz jest pakowana do opakowania, od którego jest po prostu mniejsza. Wypełnienie jest potrzebne w przypadku kosmetyków, płyt CD, gadżetów komputerowych, figurek, naczyń etc. Do zabezpieczenia możemy użyć:

  • zwykłego papieru,
  • folii bąbelkowej (czym sprawimy podwójną radość odbiorcy),
  • chipsów ze styropianu,
  • wioliny,
  • dopasowanej gąbki

Zadbaj o zamknięcie

Szczelne i solidne zamknięcie to podstawa – inaczej istnieje ryzyko, że wszystko wypadnie z paczki, gdy ta znajdzie się w sortowni. Każdy producent opakowań kartonowych podpowie nam, w jaki sposób możemy upewnić się, że wieko paczki będzie nienaruszone. Jeszcze lepiej, jeśli zaoferuje nam specjalne pudełka, które trzymają się szczelnie, nawet bez zastosowania taśmy. Gdy jednak musisz z niej skorzystać, to wybierz specjalną taśmę pakową lub spinającą. Zwykła biurowa lub maskująca może się okazać zbyt nietrwała na trudy, jakie przyjdzie paczce znieść.