Aranżujemy łazienkę – jak to zrobić? - Agrisol

Aranżujemy łazienkę – jak to zrobić?


 

Nasza domowa łazienka może stać się prywatnym centrum SPA – i wcale nie musimy wydawać na to kroci! Kluczem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni, gdzie będziemy z przyjemnością wypoczywać, jest odpowiednia aranżacja, sprzęt i oświetlenie. Jak sprawić, aby nasza łazienka była dla nas miejscem relaksu?

Spójne wnętrze!

Aby móc cieszyć się wspaniale zaaranżowaną łazienką przede wszystkim konieczny jest plan. Przyjrzyjmy się naszej łazience krytycznie – jakie są jej słabe i mocne strony? Czy łazienka posiada naturalne źródło światła czy też nie? Czy jest to pomieszczenie małe czy może duże i przestronne? Odpowiadając sobie na te pytania znacząco ułatwimy sobie proces aranżacji. 

Istotne są kolory. W mniejszych pomieszczeniach grajmy jasnymi kolorami, najlepiej bielą. Wybierając kafelki zadbajmy o to, aby ich powierzchnia była lśniąca. Dzięki temu możliwe stanie się optycznie powiększenie pomieszczenia, gdyż światło się będzie odbijać. Jasne kolory sprawią, ze wnętrze wyda się znacznie przyjemniejsze, a my sami będziemy czuć się w nim dobrze.

Kluczową kwestią w małych pomieszczeniach jest oświetlenie. W tym wypadku najlepsze okażą się żarówki LED o neutralnej lub chłodnej barwie wbudowane w podwieszany sufit. Najlepszym rozwiązaniem okaże się oświetlenie punktowe, które pozwoli na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia – mówią specjaliści z firmy strefaledowa.pl

Nowoczesne rozwiązania w naszych łazienkach

Chcąc unowocześnić wnętrze, jakim jest łazienka, warto postawić na rozwiązania proponowane nam przez producentów. Jednymi z ciekawszych mogą być eleganckie umywalki tworzone ze szkła lub z drewna – z pewnością taki dodatek nada wyjątkowego charakteru wnętrzu. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być wanny z natryskiem i hydromasażem w jednym.