Box dachowy potęgą dla długiej podróży - Agrisol

Box dachowy potęgą dla długiej podróży


 

Okres ferii i wakacji bardzo często kojarzy nam się z rodzinnymi wypadami w góry i nad morze. Sprzyjające warunki pogodowe są kluczem do sukcesu udanego urlopu, jednak bardzo istotne są również aspekty praktyczne, czyli wygoda podczas jazdy. Zapakowanie auta w minimum tygodniową podróż wiąże się nie tylko z bezpieczeństwem bagażu, ale też pasażerów i kierowcy. Wielu z nas decyduje się na zakup dedykowanego miejsca bagażowego. Jak wybrać idealny box dachowy do samochodu?

Box dachowy – najważniejsze założenia

Kiedy wybierzemy już najlepszą bazę pod box dachowy, musimy dobrać do niej idealnie wyprofilowany system do przechowywania. Box dachowy samochodu powinien charakteryzować się odpowiednimi wymiarami, które będą dopasowane pod użytkowany przez nas pojazd. Najmniejszym problemem będzie jazda samochodem typu kombi bądź van. W przypadku tych modeli niemal każdy rozmiar boxa dachowego będzie odpowiedni. Mniejsze samochody, to zdecydowanie większy kłopot, ponieważ wtedy potocznie zwana “trumna”, będzie po prostu za duża, przez co zostanie zaburzona estetyka, gdyż box dachowy będzie wystawał poza obrys samochodu. Do zasad używania boxu samochodowego zalicza się również właściwe prowadzenia pojazdu z obciążeniem na dachu. Podróż ze ze zbyt mocno załadowanym dachem może wytwarzać specyficzne opory, tworząc niebezpieczeństwo – szczególnie przy dużych zakrętach.

Box dachowy, czyli funkcjonalność górą

Zdarza się, że boxy do których zapakujemy zbyt dużo rzeczy, powodują zminimalizowane możliwości „udźwigu”. Wszystko jest uzależnione od tego, z jakich materiałów został wykonany box samochodowy. Ku naszemu bezpieczeństwu, warto zajrzeć do instrukcji użytkowania kufra na dach i sprawdzić, czy nie znajdziemy w niej adnotacji dotyczącej m.in. maksymalnej wagi górnego bagażu.

Wejdź na stronę http://www.amos.auto.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą bagażników samochodowych