Dywan w pokoju dziecka - Agrisol

Dywan w pokoju dziecka


W niektórych domach z uwagi na higienę odchodzi się od dywanów. W innych natomiast dywany zdobią zarówno podłogę w salonie, jak i w sypialni, a nawet w kuchni. Niemniej jednak pokój dziecięcy wydaje się być miejscem, które bez dywanu nie może się obejść. Dlaczego? To niezwykle praktyczny element wyposażenia Z jednej strony chroni przed skutkami upadków, sprawia, że maluchowi jest cieplej podczas zabawy na podłodze, a także daje dodatkowy efekt przytulności. Ponadto dywan z bajecznym wzorem może stanowić główny element dekoracyjny pokoju.

Rodzaj materiału

W przypadku dziecięcego pokoju to, czy wybierzemy dywan naturalny czy syntetyczny ma ogromne znaczenie. Od rodzaju tworzywa zależy to, czy będzie on bezpieczny dla dziecka, czy będzie łatwy w konserwacji i czyszczeniu oraz czy będzie trwały i odporny na wgniecenia i ścieranie. Wybierając dywan do dziecięcego pokoju, możemy zdecydować się na naturalne surowce, takie jak wełna, jedwab czy bawełna, albo postawić na syntetyczne zamienniki, np. polipropylen, poliamid, akryl. W http://carpetforyou.pl znajdziemy również dywany z włókien mieszanych. Dywan z wełny jest bardzo praktyczny i ciepły, jednak może uczulać. Modele bawełniane są naturalne, odporne na zabrudzenia i nie uczulają – jednak są cienkie i szybko się mechacą. Dywany polipropylenowe są antyalergiczne (odporne na wilgoć, pleśń i grzyby), antystatyczne (nie przyciągają kurzu), łatwo utrzymać je w czystości, a do tego wyróżniają się trwałością. Wybierając model do dziecięcego pokoju, warto zwrócić uwagę również na to, czy posiada on gumowy spód. Podgumowanie uniemożliwi przesuwanie się dywanu i zapewni dziecku większe bezpieczeństwo.

Długość włosia

W sklepowych ofertach znajdziemy zarówno dywany gładkie, z krótkim włosiem (max. 3 cm), jak i te z włosiem nawet 10-centymetrowym. Ze względów praktycznych do pokoju dziecka lepiej wybrać dywan z krótkim włosiem. Nie tylko będzie on łatwy w utrzymaniu, ale też zapewni dziecku wygodę podczas zabawy na podłodze.

Kształt i rozmiar

To parametry, które muszą być dopasowane do wielkości dziecięcego pokoju. Jeśli chodzi o kształt to najlepiej sprawdzają się dywany owalne lub prostokątne – są uniwersalne i pasują do różnych układów mebli w pokoju. Z kolei w kwestii wielkości, to nie warto kupować dywanu zbyt dużego, który będziemy musieli wsuwać pod meble. Utrudni to jego pielęgnację oraz może zniszczyć włosie i trwale je odkształcić.