Jak zabezpieczyć nasz dom? - Agrisol

 Jak zabezpieczyć nasz dom?


 

Bezpieczeństwo naszego domu czy mieszkania w dużej mierze zależy od naszych wyborów podejmowanych już na etapie budowy czy wprowadzania się. Współcześnie producenci proponują nam wiele rozwiązań, które z pewnością przełożą się na zmniejszenie ryzyka włamania. Jakie to systemy?

Drzwi i okna antywłamaniowe

Zdecydowanie jednym z najczęściej wymienianych rozwiązań pozwalających na obniżenie ryzyka włamania są okna i drzwi antywłamaniowe – zaproponują nam je topowi producenci stolarki okiennej. Wybierając tego typu zabezpieczenia musimy być jednak świadomi, że wszystkie elementy stolarki okiennej czy drzwi powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Kupując drzwi antywłamaniowych czy okien tego samego typu możemy żądać od sprzedającego odpowiednich zaświadczeń.

Elementem, który z pewnością podniesie nasze bezpieczeństwo, jest wysoki płot. Może być to ogrodzenie systemowe, które w razie potrzeby możemy po prostu przedłużyć. Wysokie ogrodzenia są pierwszą przeszkodą, którą musi pokonać potencjalny włamywacz.

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe

Elementem, który z pewnością wpłynie na podwyższenie bezpieczeństwa nas samych i naszego mienia się odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne – mówią specjaliści ze sklepu plissandroll.pl. Dzięki zastosowaniu rolet antywłamaniowych zewnętrznych możliwe jest obniżenie ryzyka włamania czy kradzieży praktycznie do zera. Warto również wspomnieć o tym, że rolety zewnętrzne mogą być idealnie dopasowane do koloru i rodzaju fasady domu, aby wszystko wyglądało estetycznie. Rolety zewnętrze mogą być sterowane na wiele sposobów: poprzez sterowanie przewodowe, sterowanie radiowe oraz poprzez system domu inteligentnego. Sami ustalamy kiedy system ma zamykać rolety i jednocześnie zabezpieczać dom. Rolety to świetna opcja zarówno na noc, jak i w czasie kiedy nie ma nas w domu.