Narty przez 365 dni w roku cz. 2. Jak przetransportować sprzęt narciarski samochodem: akcesoria bagażowe - Agrisol

Narty przez 365 dni w roku cz. 2. Jak przetransportować sprzęt narciarski samochodem: akcesoria bagażowe


 

Sprzęt narciarski jest znacznie trudniejszy do przewożenia samochodem niż inny rodzaj bagaży przede wszystkim ze względu na swoje wymiary. Bardzo często deski snowboardowe, narty czy sanki zabierane z myślą o najmłodszych, nie mieszczą się w bagażniku naszego samochodu. Z pomocą przychodzą akcesoria bagażowe, które są w pełni dostosowane do wszystkich modeli aut. Warto zatem zainwestować w akcesoria bagażowe do sprzętów narciarskich. Jakie akcesoria wybrać najlepiej?

Akcesoria bagażowe do samochodu – które najlepsze?

Najczęściej wybieranymi akcesoriami bagażowymi specjalne maty przeznaczone do wyścielenia bagażnika samochodu. Sprawdzają się np., kiedy musimy przetransportować w boxie buty narciarskie lub kijki. Taka mata jako jeden z akcesoriów bagażowych jest zbudowana dwustronnie. Pierwsza z części zostaje pokryta tkaniną do codziennego użytku, zaś druga część, jest wyposażona w gumową powierzchnię, odporną na wilgoć i niekorzystne działanie wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki tej właściwości, z łatwością można ją umyć pod bieżącą wodą. Z kolei do jednoczesnego przewożenia i przenoszenia nart, z pewnością przyda nam się jeden z kolejnych akcesoriów bagażowych – pokrowiec z mocnego materiału na zamek błyskawiczny, wyposażony w specjalne uchwyty mocujące.

Akcesoria bagażowe – teoria vs praktyka

Należy pamiętać, że wyjeżdżając na narty zimą, obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą łańcuchy śniegowe. Jest to niezastąpione akcesorium samochodowe podczas wypraw narciarskich. W kwestii doboru łańcuchów, warto wybierać produkty przeznaczone do konkretnego modelu samochodu, które są polecane przez producenta danej marki.

Szukasz profesjonalnych bagażników samochodowych? Zapoznaj się z szeroką ofertą firmy http://www.amos.auto.pl