Naturalna pielęgnacja skóry ciała – jak to zrobić? - Agrisol

Naturalna pielęgnacja skóry ciała – jak to zrobić?


 

W poszukiwaniu metod na wspaniałą skórę często popełniamy wiele kosmetycznych błędów – stosujemy źle dobrane kosmetyki, odżywiamy się niezdrowo, nadużywamy tytoniu i alkoholu. Negatywne czynniki środowiskowe, takie jak chłód czy zanieczyszczenie także mają negatywny wpływ na skórę. Jak pielęgnować skórę całego ciała lepiej, aby wyglądała ona świeżo i promiennie?

Peeling – sposób na martwy naskórek

Chcąc jak najlepiej zadbać o skórę całego ciała warto zacząć od podstaw. Jednym z najbardziej niedocenianych preparatów są peelingi do ciała. Peeling to kosmetyk, którego zadaniem jest złuszczanie obumarłego naskórka. Poprzez stosowanie peelingu odkrywamy świeży naskórek, a skóra całościowo wygląda znacznie lepiej i promienniej – tłumaczą konsultanci ze sklepu koreabu.pl. Szukając peelingu do ciała możemy wybierać pomiędzy peelingami gruboziarnistymi, jak i drobnoziarnistymi – stopień ścierania różni się w ich przypadku. Warto mieć na uwadze, że peeling gruboziarniste nie są zalecane dla osób o delikatnej skórze, która skłonna jest do podrażnień. 

Wśród różnorodnych peelingów warto zwrócić uwagę na kosmetyki naturalne. W przypadku peelingów będą to preparaty w których cząstki ścierające to najczęściej zmielone muszle, wiórki kokosowe, zmielona kawa czy też cząstki łupin orzechów. 

Balsamy i masła do ciała – o czym pamiętać?

Po umyciu skóry oraz peelingu koniecznie stosujmy balsam – bez względu na porę roku. Nasza skóra każdego dnia narażona jest na przesuszenie, przez co szybko staje się szorstka i łuszcząca. Dzięki balsamom i masłom do ciała możliwe jest zachowanie jej jędrności oraz odpowiedniego stopnia elastyczności. Jaki balsam wybrać? Z pewnością warto szukać produktów z dodatkiem masła shea – to jeden z najbardziej cenionych składników produktów odżywczych do ciała.