Pakujemy się na rodzinne wczasy! - Agrisol

Pakujemy się na rodzinne wczasy!


 

Rodzinne wczasy w okresie lata to najlepszy sposób na to, aby odpocząć od codziennych trosk i obowiązków i wspólnie z bliskimi wybrać się na niezapomnianą podróż do wybranego miejsca w Polsce czy w Europie. Jak przygotować się do podróży z bliskimi? Jakie rozwiązania wykorzystać, kiedy czeka nas wielogodzinna podróż samochodem?

Walizki, torby, plecaki…

Pierwszym elementem przygotowania do wyjazdu jest oczywiście spakowanie walizek i plecaków. Im większa ilość członków rodziny, tym więcej bagażu musimy zmieścić w naszych samochodach. Ograniczona powierzchnia bagażnika sprawia, ze wiele osób decyduje się na ułożenie walizek w kabinie samochodu, jednocześnie obniżając komfort jazdy innym pasażerom. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oferowane przez firmy takie jak amos.auto.pl. Obszerny bagażnik pozwoli nam w wygodny i bezpieczny sposób zabezpieczyć walizki czy plecaki. W dedykowanych bagażnikach bez trudu zmieścimy wózki spacerowe dla dzieci. Rozwiązanie to jest szczególnie dobre w przypadku aut mniejszych, których pojemność bagażnika nie jest duża. 

Jeśli na naszych wczasach planujemy przemieszczać się rowerami koniecznie wybierzmy jeden z systemów montowania rowerów na samochodzie. Możemy wybrać bagażnik dachowy lub umieszczany na tylną klapę samochodu. Oba rozwiązania mają wiele zalet.

Wyjeżdżasz za granicę? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Polacy wyjeżdzający za granicę bardzo rzadko wykupują dodatkowe ubezpieczenie – uważają, że jest to dodatkowy, zbędny koszt. Ubezpieczyciele przekonują jednak, że ubezpieczenie pozwoli nam zabezpieczyć swoje interesy i skorzystać z opieki zdrowotnej nawet przy niewielkich problemach. Ubezpieczenia turystyczne obejmują opiekę medyczną, OC, kradzieże. Warto rozważyć taki zakup przed wyjazdami do krajów europejskich.