Piękna kuchnia, w której chce się spędzać czas! - Agrisol

Piękna kuchnia, w której chce się spędzać czas!


 

Eleganckie kuchnie to wizytówka domu – to właśnie w kuchniach często gromadzą się znajomi podczas domowych imprez, to tutaj możemy podawać śniadania czy kolacje dla bliskich. Kuchnia to też przestrzeń komfortowa, która powinna dawać nam radość i przyjemność. Zaprojektowanie takiej kuchni nie jest dzisiaj wielkim wyzwaniem. Jak to możliwe?

Meble tworzone na wymiar w dowolnym stylu

Każdy z nas w głowie ma obraz wymarzonej kuchni – dla jednych będzie to minimalistyczne wnętrze w stylu skandynawskim, dla innych: piękna i ciepła kuchnia utrzymana w angielskim stylu. Nowoczesne aranżacje stworzone zgodnie z konkretnymi trendami znajdziemy na stronie chobotdesign.pl. Szukając wymarzonej kuchni zwracajmy jednak uwagę nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na funkcjonalność: to szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach. W szafkach i na półkach zmieścić się muszą wszelkie, niezbędne przybory dogotowania, a samo poruszanie się po kuchni powinno być zaplanowane w ciągu technologicznym, by było wygodniejsze.

Kolorystyka kuchni – co wybrać?

Kolor kuchni z pewnością stanowi ważne zagadnienie dla każdego, kto wykonuje remont. Warto trzymać się wybranego stylu, lub też stworzyć kuchnię zgodną z naszymi oczekiwaniami. Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest łączenie gładkich i lśniących powierzchni z mozaikami, przywołującymi na myśl dalekowschodnią kulturę. Warto dopasować kolorystykę do wielkości pomieszczenia. Niewielkie kuchnie powinny być urządzane w jasnych kolorach, kuchnie większe możemy zaprojektować w ciemniejszych barwach. Pamiętajmy także o tym, że lśniące powierzchnie mogą dodatkowo odbijać światło, co wpłynie na optyczne powiększenie pomieszczenia. Matowe powierzchnie sprawdzą się lepiej w dużych kuchniach.