Plamy samochodowe - właściwa konserwacja - Agrisol

Plamy samochodowe – właściwa konserwacja


 

Podróż naszym samochodem bardzo często jest uzależniona od wielu czynników. Jej szczególne wyróżniki to przede wszystkim wygoda oraz komfort. Wyposażenie samochodu w formie dobrze wyprofilowanych foteli, układu lusterek oraz wyprofilowania kierownicy, stanowią jedne z wielu istotnych aspektów, które decydują o naszym komforcie. Poza nimi, bardzo ważne są czynniki zewnętrzne, w tym: czystość wraz z towarzyszącym jej, niezawodnym, rześkim zapachem samochodowym.

Tłuste plamy na tapicerce

Warunki pogodowe uzależnione od pór roku oraz panującego w naszym kraju klimatu. to jedne z najczęstszych przyczyn brudzenia się naszych wozów. Plama z sosu do pizzy? A może plama ze smaru lub oleju? Tłuste plamy na tapicerce są zmorą wszystkich kierowców, którzy domowymi sposobami próbują je bezskutecznie usunąć. Tłuste plamy na tapicerce to jedne z najbardziej uciążliwych zabrudzeń, jakie występują we wnętrzach samochodowych. Specjalistyczne produkty konserwująco-czyszczące oferowane na rynku mogą zdziałać cuda. Warto zajrzeć na stronę sklepu detailingowego BIG BLOCK, gdzie znajdziecie wiele preparatów, które ułatwią wam usuwanie tłustych plam z tapicerki.

Tłuste plamy na tapicerce – jak je skutecznie usunąć?

We wnętrzu naszych samochodów jednymi z najbardziej eksploatowanych elementów, które są bezpośrednio narażone na brud oraz tłuste plamy są właśnie elementy tapicerowane. Tłuste plamy na tapicerce są szczególnie trudne do usunięcia z powierzchni materiałowej w kokpicie. Na tłuste plamy na tapicerce można stosować talk, którego głównym składnikiem jest popularna szczególnie w kuchni – mąka ziemniaczana, którą pozostawia się na 24 godziny jako zasypkę na plamie. W każdym schowku powinniśmy także w razie czarnej godziny dla wozu posiadać specjalistyczne preparaty do czyszczenia tapicerki, które pomogą dodatkowo zabezpieczyć nasz samochód oraz usunąć pozostałości po tłustych plamach.