Podróż własnym samochodem – luksus w rozsądnej cenie - Agrisol

Podróż własnym samochodem – luksus w rozsądnej cenie


 

Współcześnie podróżowanie stało się dostępne dla olbrzymiej ilości ludzi – pomimo coraz bardziej poprawiającej się infrastruktury kolejowej i lotniczej dalej cenimy sobie podróże… własnym samochodem! Aby móc podróżować komfortowo powinniśmy dbać o nasz pojazd – bez względu na jego markę, wiek czy przebieg. Jakie kroki podejmować, aby nasz samochód służył nam bezawaryjnie?

Regularne kontrole w warsztacie

Podstawą bezawaryjności naszego samochodu są regularne wizyty w warsztacie samochodowym. Nie czekamy na to, aż coś w samochodzie się zepsuje – prewencyjnie umawiajmy się na przeglądy jeden lub dwa razy w roku. Podczas takiej wizyty mechanik sprawdzi przede wszystkim podwozie, jakość sprężyn i amortyzatorów, ogniska rdzy, układ kierowniczy, wszelkie płyny użytkowe. Dodatkowym benefitem jest również to, że mechanik wskaże co w najbliższym czasie powinno być zrobione lub zmienione. Pamiętajmy o tym, że znacznie taniej jest zapobiegać naprawom, niż za nie płacić. 

Wymiana płynów eksploatacyjnych i sprawdzanie ich ilości

Aby mieć pewność, że nasz samochód będzie działał sprawnie, pamiętajmy o tym, aby stale kontrolować ilość płynów eksploatacyjnych. Najważniejszy jest płyn chłodniczy i olej silnikowy, warto także kontrolować stan i jakość płynu do spryskiwaczy. Olej powinien być wymieniany zgodnie z zaleceniami producenta.

Zadbaj o swój komfort

Podczas podróży wakacyjnej czy na weekend dbajmy o to, aby podróżować w komforcie. Chcąc zabrać ze sobą dużą ilość przedmiotów pomyślmy o bagażniku dachowym – ciekawą ofertę przedstawi nam marka amos.auto.pl. Nowoczesne bagażniki dachowe to produkt, który coraz częściej wybierany jest przez posiadaczy samochodów – są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, pozwalają na bezpieczne przewożenie różnorodnego sprzętu.