Jaką pomoc zaoferuje nam doświadczony adwokat? - Agrisol

Jaką pomoc zaoferuje nam doświadczony adwokat?


 

Pomoc adwokata kojarzy nam się wyłącznie ze sprawami sądowymi. Warto mieć świadomość, że doświadczony adwokat może pomóc nam znacznie częściej niż tylko na wali sądowej. Jak to możliwe? Kiedy wynajęcie adwokata okaże się być zasadne? Czym są konsultacje z adwokatem?

Dlaczego korzystamy z pomocy adwokata?

Pomoc adwokata to przede wszystkim pomoc merytoryczna. Adwokat ma nas reprezentować w sądzie i dbać o nasze dobre imię. Szukając adwokata zdecydujemy się na prawnika specjalizującego się w konkretnych zagadnieniach prawnych, np. sprawach rodzinnych. 

Obecność adwokata w sądzie to także większy spokój dla nas samych. Mając obok siebie doświadczonego prawnika znacznie pewniej poczujemy się podczas rozprawy sądowej i będziemy mogli skuteczniej walczyć o swoje prawa. 

Porada adwokacka a zatrudnienie adwokata

Kiedy potrzebujemy porady prawnej nie musimy od razy wynajmować adwokata – wystarczy umówić się na poradę prawną, zaoferuje nam ją każda kancelaria adwokacja – mówią pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl. Porada prawna jest usługą płatną: w czasie najczęściej jednej godziny możemy wyjaśnić nasz problem i zadać nurtujące nas pytania związane z prawem. 

Kiedy przyjdzie nam uczestniczyć w batalii sądowej obecność adwokata może okazać się niezbędna. Szczególnie podczas rozwodów z orzekaniem o winie czy też spraw, kiedy konieczne jest przyznanie opieki rodzicielskiej, ustalenie kontaktów z drugim rodzicem. Współpraca z adwokatem rozpoczyna się od zapoznania się z naszą sytuacją i bezstronną oceną. Adwokat musi określić nasze szanse przed sądem i wskazać nam środki prawne, które warto wykorzystać w sądzie. Adwokat powinien ustrzec nas także przed podejmowaniem kroków, które mogłyby wpłynąć negatywnie na nasza sytuację prawną.