Profilaktyka stomatologiczna – co powie nam lekarz? - Agrisol

Profilaktyka stomatologiczna – co powie nam lekarz?


 

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – nie ma co do tego wątpliwości. Teza ta ma szczególne uzasadnienie w stomatologii, kiedy czekanie ma tylko złe skutki. Każdy z nas przynajmniej raz próbował przechytrzyć organizm i zdusić ból zęba przy pomocy środków przeciwbólowych. Jeśli jednak ząb był chory na nic się to nie zdawało – konieczne było leczenie.

Jak skutecznie dbać o zęby?

Zaniechanie szybkiej reakcji w przypadku bólu zęba może przynieść tylko większe szkody – zdarza się, że nieleczony ząb obumiera, a próchnica rozprzestrzenia się na inne zęby. Aby zapobiec takim sytuacjom konieczna jest przede wszystkim wiedza oraz profilaktyka stomatologiczna – dzięki tym zagadnieniom możliwe stanie się zachowanie naszych zębów i jamy ustnej w dobrym zdrowiu.

Rozmawiaj z lekarzem!

Profilaktyka stomatologiczna to przede wszystkim regularne wizyty u lekarza. Wskaże on nam najważniejsze aspekty ochrony zębów oraz wykona niezbędne kontrole. Warto również pamiętać, że im wcześniej wykryta zmiana próchnicza, tym krótsze i mniej problematyczne leczenie.
Umawiając się na wizyty stomatologiczne warto spisać na kartce wszystkie nurtujące nas pytania – mogą dotyczyć one polecanych past i nici dentystycznych, jak również innowacyjnych środków rekomendowanych podczas codziennej pielęgnacji zębów. Z pewnością lekarz zaleci na również konkretne produkty spożywcze, których regularne spożywanie może pozytywnie wpłynąć na stan naszych zębów.

Zaufaj nowoczesnym technologiom

Próchnica to nie jedyny problem – wiele mówi się dzisiaj także o brakach w uzębieniu, które wpływają na jakość życia, komfort mówienia. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia – sklepy takie jak rokodent.pl pozwolą zaopatrzyć gabinety ortodontyczne w innowacyjne narzędzia zdolne odbudować luki w uzębieniu.