Spedycja w pigułce: Co to są usługi logistyczne? - Agrisol

Spedycja w pigułce: Co to są usługi logistyczne?


 

Międzynarodowe korporacje zaangażowane w transport przesyłek rozwijają się coraz bardziej. Najwyższy standard usług wraz z ich personalizacją, stanowią klucz do sukcesu w branży logistycznej. A co to są usługi logistyczne?

Co to są usługi logistyczne? Część 1: Zasoby

Na pytanie, co to są usługi logistyczne, znajdziemy wiele odpowiedzi w internetowych wyszukiwarkach. Angielskie ‘logistic service’ obejmuje przede wszystkim zorganizowane przez daną firmę zewnętrzną transportowanie oraz magazynowanie produktów wraz z ich pełną obsługą formalno-prawną, która obejmuje również serwis celny. Kolejnym punktem, który decyduje o tym, co to są usługi logistyczne będzie zarobkowe wykonywanie usługi spedycyjnej, transportowej, magazynowej oraz usług pokrewnych i wspomagających proces przepływu beneficjum pomiędzy poszczególnymi częściami składowymi łańcucha dostaw. Wśród obszarów decydujących o tym, co to są usługi logistyczne, znajdują się podejmowane przez usługodawców działania w przedsiębiorstwie, takie jak: zaopatrzenie, produkcja i dystrybucja. Jedną z tworzonych kategorii logistycznych są zasoby, obejmujące usługi fizyczne, do wykonywania których niezbędne jest wyposażenie techniczne. Jedną z najlepiej rozwijających się firm w zakresie usług logistycznych jest Aston Partner.

Co to są usługi logistyczne? Część 2: Umiejętności

Odpowiadając na pytanie: co to są usługi logistyczne? – Warto przytoczyć kolejną kategorię wymienionych wyżej usług, które są oparte na umiejętnościach. Obejmują one m.in. działy zajmujące się planowaniem, organizowaniem oraz nadzorowaniem działań w przestrzeni logistycznej, co pozytywnie wpływa na umiejętność dostosowywania się do sytuacji wraz z oferowaniem klientom usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Jeżeli już wiemy, co to są usługi logistyczne, warto pomyśleć nad wykorzystaniem ich w swoim biznesie.