Jak udekorować duże okna? - Agrisol

Jak udekorować duże okna?


Wystrój okien to jeden z elementów, jakie należy zaaranżować w swoim mieszkaniu. I chociaż część osób nie przywiązuje do tego aż tak dużej wagi jak do innych dekoracji, to w efekcie okazuje się, że to, jak ozdobimy nasze okna ma ogromny wpływ na całość aranżacji. Obecnie bardzo modne duże okna z jednej strony dają nam spore pole do popisu, jednak z drugiej są swego rodzaju wyzwaniem. Musimy bowiem pamiętać, by wystrój ich nie przytłoczył i nie nadał efektu ciężkości.

Odpowiedni materiał

Aby osiągnąć efekt delikatności i subtelności należy postawić na lekkie materiały, jakich nie brakuje w sklepie firany.com.pl. Wybór jest na tyle duży, że z powodzeniem można wybrać tkaninę, która nie tylko będzie ozdobą okna, ale też doskonale wpisze się w styl, w jakim zaaranżowane jest nasze mieszkanie. Jeśli natomiast naszym celem jest osiągnięcie niezwykle spektakularnego i nieco tajemniczego efektu, a okna są naprawdę spore, to możemy zdecydować się na cięższe materiały, jak aksamit czy żakard. Musimy jednak liczyć się z tym, iż wrażenie ciężkości jakie uzyskamy za pomocą firan lub zasłon nie zniwelujemy nawet delikatnymi dodatkami.

Wybór koloru

Przy wyborze koloru firan i zasłon obowiązuje podobna zasada jak przy wyborze materiału. Jasne odcienie bieli, beżu, kremu czy szarość nadadzą oknom zwiewności i lekkości. Tym samym optycznie powiększą one przestrzeń. Jeśli jednak wydaje ci się, że białe firany z kremowymi zasłonami, np. od http://firany.com.pl wyglądają nieco nudno, możesz urozmaicić je ciekawym elementem dekoracyjnym. Doskonale sprawdzi się wówczas sznur z wiszącym pomponem w kolorze odpowiadającym innym dodatkom w pokoju. Z kolei długi, duże i ciemne materiały pozwolą optycznie zmniejszyć pomieszczenie i nadadzą wnętrzu charakterystycznego wyglądu.