Co wpływa na komfort termiczny w naszych domach? - Agrisol

Co wpływa na komfort termiczny w naszych domach?


 

Dbałość o komfort termiczny w naszych domach czy w mieszkaniach powinien być dla nas priorytetem przez cały rok. Współcześnie wiele mówi się o możliwości termomodernizacji starych budynków czy bloków mieszkalnych – to jednak rozwiązywanie problemów „po fakcie”. Co dzisiaj oferują nam producenci i branża budownicza? Jakie rozwiązania warto zastosować w naszych domach, aby cieszyć się ciepłem i wygodą?

Okna, które podtrzymają ciepło wewnątrz domu

Mówiąc o komforcie cieplnym w naszych domach przede wszystkim powinniśmy wymienić elementy, które przyczyniają się do wychładzania budynków. Przede wszystkim są to nieszczelne okna i drzwi, ale też źle izolowane dachy, więźby dachowe, podmurówki. Szukając nieszczelności w domach, gdzie utrzymanie temperatury jest problemem konieczne jest wykorzystanie specjalistycznych urządzeń takich jak kamery termowizyjne. 

Jednym z elementów, które wpływają na komfort termiczny w naszych domach są okna – wysokiej jakości okna są w stanie znakomicie zabezpieczyć nasze domy i mieszkania przed szybkim wychładzaniem – tłumaczą eksperci z firmy novatordom.pl. Warto zwrócić uwagę także na technologie: dzisiaj w ofercie topowych producentów znajdziemy okna idealnie wpisujące się w technikę domów pasywnych, energooszczędnych, ale też domów zabytkowych. Kupując okna zwracajmy uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale również usługi towarzyszące, czyli montaż. Wraz ze sprzedawcą konieczne jest ustalenie wszelkich detali, które pozwolą na fachowe zamontowanie okien. 

Ocieplenie domu – czy nadal jest problemem?

Tematem powracającym jak bumerang w przypadku komfortu termicznego w domach jest oczywiście ocieplenie budynku. Dzisiaj wielu deweloperów używa gorszych technologicznie materiałów dociepleniowych. Kupując mieszkanie czy dom koniecznie zapytajmy o parametry ocieplenia domu, aby nie okazało się, że pomieszczenia szybko się wychładzają i są podatne na wilgoć.