Jak wygląda praca tłumacza? - Agrisol

Jak wygląda praca tłumacza?


Okazuje się, że znajomość języków obcych popłaca – wiedzą o tym przede wszystkim profesjonalni tłumacze językowi. Każdy pracodawca powinien docenić umiejętności lingwistyczne swoich pracowników – taki pracownik to skarb! Dzięki niemu kontakty z zagranicznymi oddziałami czy kontrahentami będą znacznie ułatwione. Jak to wygląda w przypadku profesjonalnych tłumaczy?

Praca w wyspecjalizowanych biurach

Zawodowi tłumacze zazwyczaj zatrudniani są w biurach tłumaczeniowych – ich praca polega przede wszystkim na translacji dokumentów przyniesionych przez klientów. Dokumenty mogą być techniczne, medyczne, prawne. W przypadku tłumaczenia dokumentów państwowych konieczne jest znalezienie tłumacza przysięgłego. Tłumacze zatrudnieni w biurach mogą również pomagać podczas konferencji czy eventów międzynarodowych. Wtedy ich zadaniem jest zazwyczaj opieka nad zagranicznymi gośćmi.

Wycena pracy tłumacza

W przypadku tłumaczeń pisemnych pod uwagę branych jest wiele parametrów. Przede wszystkim jest to sam język – im bardziej nietypowy, tym cena będzie wyższa. Do najbardziej klasycznych języków zalicza się angielski, niemiecki czy rosyjski. Druga sprawa to ilość tekstu, liczona zazwyczaj w kartkach A4 znormalizowanego maszynopisu. Cenę wyznacza również kierunek tłumaczenia: z języka obcego na polski czy z polskiego na obcy.

Wejdź na http://verbo.com.pl i zapoznaj się z ofertą profesjonalnego biura Tłumaczeń z Warszawy