Zadbaj o siebie – wybierz zabiegi odmładzające! - Agrisol

Zadbaj o siebie – wybierz zabiegi odmładzające!


 

Stan naszej skóry twarzy zależy od szeregu czynników – wiele z nich jest negatywnych. Zanieczyszczone powietrze, niedostateczne nawodnienie organizmu, zła dieta, źle dobrane kosmetyki – to tylko niektóre z problemów, z którymi stykamy się na co dzień. Efektem tego jest szara, zmęczona skóra, na której szybko pojawiają się kolejne zmarszczki. Jak temu przeciwdziałać?

Działaj na wielu frontach!

Chcąc poprawić stan skóry twarzy musimy być świadomi, że musimy działać na wielu frontach. Przede wszystkim krytycznie przyjrzyjmy się naszej diecie i zastanówmy się, czy dostarczamy do organizmu odpowiednie ilości witamin i mikroelementów. Niezwykle ważnym składnikiem jest woda – wypijając dziennie przynajmniej dwa litry wody możemy być pewni, że skóra będzie odpowiednio nawilżona od wewnątrz. Istotne są także kosmetyki – powinny być one dopasowane do naszej skóry i stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Wśród licznych propozycji coraz więcej mówi się kosmetykach naturalnych, w których składzie nie znajdziemy sztucznych barwników czy konserwantów. Nie bez znaczenia jest również zrezygnowanie z nałogów – palenie papierosów kolosalnie wpływa na stan naszej skóry i powoduje powstawanie tzw. zmarszczek palacza!

Zabiegi odmładzające w salonach odnowy biologicznej

Jednym z elementów mogących znacząco wpłynąć na stan naszej skóry są regularnie wykonywane zabiegi kosmetyczne – mówi specjalista z firmy evospa.pl. W salonie kosmetycznym nie tylko dokładnie określony zostanie stan i rodzaj naszej skóry, ale też zostaną  dobrane profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Wśród najchętniej wykonywanych zabiegów wymienia się przede wszystkim peelingi chemiczne i mechaniczne, zabiegi nawilżające oraz zabiegi związane ze spłycaniem zmarszczek.