Znajdź restaurację, gdzie miło spędzisz czas - Agrisol

Znajdź restaurację, gdzie miło spędzisz czas


 

Polacy coraz chętniej spędzają popołudnia i wieczory w restauracjach czy w kawiarniach – to miły sposób na zjedzenie czegoś nowego i dobrego, ale również szansa, aby oderwać się od domowych obowiązków. W restauracjach umawiamy się z bliskimi, znajomymi, partnerami biznesowymi. Jak znaleźć miejsce, które pokochamy od pierwszego wejrzenia?

Istotne jest podejście do jedzenia!

Do restauracji idziemy zarówno po to, aby samodzielnie nie spędzać czasu w kuchni, jak i po to, aby poznać nowe smaki, aromaty, produkty. Szukając miejsca odpowiedniego na niedzielny obiad czy poniedziałkowy lunch kierujmy się przede wszystkim świeżością składników. Stawiajmy na miejsca, gdzie produkty sprowadzane są od lokalnych wytwórców – to gwarancja, że będą one zawsze świeże i że restauracja wspiera lokalną gospodarkę.
Warto zwrócić uwagę również na kartę menu – powinna mieć ona najwyżej kilka stron. W innym przypadku może okazać się, że większość oferowanych dań jest mrożonych.  

Nie bez znaczenia jest obsługa lokalu – idąc do lokalu chcemy być sympatycznie obsłużeni. Miła i pomocna obsługa lokalu to jedna z najważniejszych wizytówek restauracji czy kawiarni. Kelnerzy, którzy są uśmiechnięci i pomocni z pewnością skłonią nas do kolejnych odwiedzin. 

Obowiązki restauratora – kieruj się także rozsądkiem!

Czy wiesz, że każdy restaurator zobowiązany jest do utylizacji odpadów zgodnie z odpowiednimi rozporządzeniami? Dotyczy to przede wszystkim zużytych olejów jadalnych. Na szczęście dzisiaj sprawa jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie firmy takie jak trafinoil.pl proponują odbieranie i utylizację olejów z restauracji czy kawiarni. Wyspecjalizowane firmy zaproponują nam również wymianę oleju na świeży – możliwe jest ustalenie grafiku z firmą zewnętrzną, aby odbiór i dowóz świeżego oleju następował na czas.