Jak zrealizować marzenie o własnym domu? - Agrisol

Jak zrealizować marzenie o własnym domu?


 

Własny dom to w dzisiejszych czasach ciekawa alternatywa dla klasycznego mieszkania. Rynek deweloperski rozwija się prężnie, jednak w Polsce nadal brak jest wystarczającej ilości mieszkań w dużych miastach. Bardzo wysokie ceny za metr kwadratowy w średnich i dużych miastach sprawiają, że zakup mieszkania bez olbrzymiego kredytu jest praktycznie niemożliwy. 

Budowa domu – od czego zacząć?

Budowa domu stanowi dobrą alternatywę, szczególnie kiedy mamy możliwość pracy zdalnej czy też samochód, aby z dalszego zakątka dojeżdżać do biura. Sama budowa będzie wymagała od nas zakupu odpowiedniej działki – warto szukać ziemi w zacisznym miejscu, ale też w przestrzeni, gdzie znajdziemy niezbędną infrastrukturę, jak np. sklepy czy apteki. 

Posiadając ziemię kolejnym krokiem jest znalezienie wykonawcy projektu domu. Warto zastanowić się nad tym jaki powinien być nasz dom i jakie warunki spełniać. W realizacji projektu pomogą nam firmy takie jak ekobud.net.pl. Proces tworzenia projektu rozpoczyna się od spotkania z architektem i rozmowy na temat naszych oczekiwań względem domu. Architekt dopyta jaką powierzchnię użytkową ma mieć dom, czy ma być również garaż, dopyta o położenie domu, jak i wszelkie pomysły, które chcielibyśmy zrealizować. Po takiej rozmowie powstaje wstępna koncepcja, nad którą wspólnie z architektem możemy popracować. Jest to czas poprawek i zmian – w kolejnym kroku nie będzie już takiej możliwości, gdyż architekt tworzy gotowy projekt. Ostatni etap to oddanie projektu. Warto wiedzieć, że architekt może zaproponować nam nadzorowanie budowy domu, aby wszelkie założenia projektu zostały spełnione. 

Idealny dom, który wspiera nasz portfel

Wiele mówi się dzisiaj o technologiach wspierających odzyskiwanie energii w domach prywatnych. Dzięki takim rozwiązaniom znacząco poprawimy kondycję naszych portfeli. Warto zainteresować się, czy miasto lub gmina nie dofinansowuje dociepleń czy pieców ekologicznych.